16 Eylul 2019 Pazartesi

Allah'ı Vekil Kılmak

17-05-2019 21:02 Güncelleme : 18-05-2019 13:09

Allah'ı Vekil Kılmak

Bundan sonra da Allah’a iman edenler olduğumuzu iddia ettik. Söylemlerimiz başka ,yaşantımız başka bir halde ikilenler içine girdik. Bu bizde şizofrene neden oldu.Bir çok kişilik bozuklukları içinde hastalıklar içinde bocalar olduk. Şifalarımızı şifa verici de değil, bizlere zehir verenlerde aradık. Bu bizi öyle bir konuma getirdi ki, günden güne eriyen kanser hastalarına döndük. Hepimiz teker teker ölüyoruz.Bu ölümden diriliş ise bir ruh ile olacak ise işte bu Ruh vahydir.

İnsanlar iman edenlere insanlar sizin için toplanmış, onlardan korkun dediğinde, bu onların imanını arttırdı ve Allah bize yeter o ne güzel vekildir dediler. Ali imran 173

İman insanı cesur ve yürekli kılmalıdır. Zira Allah’a güvenen ve O’nun vekaleti altına giren bundan dolayı asla kaybetmeyeceğini kaybolmayacağını bilir.

O Allah gökleri ve yeri yaratan, olayları vareden, rızkı arttıran ve çoğaltan, iyileştiren, acıları kaldıran, sıkıntıları genişletendir.

Allah’ı bu şekilde tanıyan cesur olur ve hiçbir şeyden korkmaz.

İman etmiş olmaları ve halkların kendilerine karşı kışkırtılmış olması onların korkutmazken aksine Allah’a karşı güvenlerini daha da arttırır.

Bir kez daha Allah’ı hatırlarken, kendi ellerinde bulunan tek dayanağın o olduğunu idrak ederek, imanlarında artış olur.

Bu, Allah’ı bilmekten kaynaklanır.

Bizler hep Allah’ı bildiğimizi söyler ve O’nu takdir ettiğimizi kabul ederken aslında bu şekilde bir teslimiyet içinde olmayanlardan olarak O’nu takdir etmiş değiliz.

O’nu takdir edemediğimizden dolayı korkularımız çoktur. İnsanların kınamasından korkar ,Onların bize yapacakları tuzak, hile ve komplolardan çekiniriz.

Oysa Allah yeter ve o ne güzel vekildir demek tüm bu korku ve çekinceleri silmeli idi.

Fakat bizde bu etki ters tepti ve bu ters tepme ile bizler savrulduk. Başka şeylere güvendik başka şeyleri vekil kılıp onlardan medet umar hale geldik.

Adamlarımız, cemaatimiz, partimiz, makamımız bize yeter ve bunlar bizi koruma da ve işlerimizi yürütme de ne güzel vekildir dedik.

Allah’ta görmemiz gereken kudreti bunlarda görürken, Allah’ın isimlerini bunlara verirken, lat, menat ve uzzaları başka görünüm altında hayatımıza soktuk.

Bundan sonra da Allah’a iman edenler olduğumuzu iddia ettik. Söylemlerimiz başka ,yaşantımız başka bir halde ikilenler içine girdik.

Bu bizde şizofrene neden oldu.Bir çok kişilik bozuklukları içinde hastalıklar içinde bocalar olduk.

Şifalarımızı şifa verici de değil, bizlere zehir verenlerde aradık.

Bu bizi öyle bir konuma getirdi ki, günden güne eriyen kanser hastalarına döndük.

Hepimiz teker teker ölüyoruz.Bu ölümden diriliş ise bir ruh ile olacak ise işte bu Ruh vahydir. Vahyi bedenimize giydirerek, yaşam bulur ve ölü toprakta değil,canlı tabiatta yaşarız.

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

En Çok Okunanlar

ANKET - ARAŞTIRMA